Konec sezóny žáků

Po čtyřech měsících objíždění domácích i zahraničních závodů jsme s žáky v neděli ukončili sezónu 21/22. Konec domácí sezóny proběhl ve Špindlerově Mlýně, kde se v rámci Českého poháru jely dvě super-g a test lyžařských dovedností. Následovalo vyhlášení ČP, pro nejlepší závodníky ještě mezinárodní závody v italském Abetone a francouzském Valdisere. Poslední závody jsme v rámci našeho týmu odjeli ve švédském Tärnaby.

Český pohár měl celkem pět zastávek, za náš klub se ho účastnilo šest závodníků. Starší žáci Simona Vomáčková, Viktorie Lukášková, David Janda a Hugo Žák. V mladší kategorii to byla Amálie Smolíková a Anna Kratochvílová.
Celkové pořadí v ČP:
Simona 2.
Viktorie 6.
David    1.
Hugo    8.

Amálie 34.
Anna   32.

Simona na závěr svého působení v žákovské kategorii ještě zazářila ve Valdisere, kde se ve slalomu umístila na krásném čtvrtém místě. Kromě Símy přechází do juniorů i Hugo Žák, kterému se na závěr sezóny podařilo urvat bronz ve slalomu na Špičáku a stříbro ve špindlerovském super-g.

David 1. místo v Českém poháru

Simona 2. místo v Českém poháru

Simona 4. místo, Valdisere, Francie